Co trzeba wiedzieć o sprzedaży złomu?

Złom to odpady, które są bardzo wartościowe. Nie wszystkie jednak mają taką samą cenę i są tak chętnie przyjmowane na skupie. Co warto wiedzieć o sprzedaży złomu?

Co można oddać?

Mogłoby się wydawać, że złom to wszystkie metale, które spotykamy. Nie do końca jest to prawdą. Warto wiedzieć, że są metale, które są bardziej pożądane, jak i te które mają mniejsze znaczenie, a co za tym idzie cenę na skupie.

Stal oraz aluminium są akceptowane w większości skupów. Miedź, cyna, cynk, ołów czy mosiądz również można sprzedać bez żadnych problemów. Tak również jest z elementami brązu, które są dosyć wartościowe.

Warto wiedzieć, że są również skupy, które przyjmują metale szlachetne, takie jak złoto, srebro czy platyna. Jest to towar, który od dłuższego już czasu i utrzymuje stabilną, wysoką cenę.

Czego nie można oddać?

Na złomowisko miliomet.pl trafiają różne rzeczy. Warto jednak wiedzieć, że towary pozyskane nielegalnie nie zostaną przyjęte. Nie sprzedamy:
– torów kolejowych,
– instalacji elektrycznych,
– znaków drogowych.

Jak przetransportować niepotrzebne rzeczy?

Zalegające na podwórzu sterty zbędnych rzeczy są bardzo nieestetyczne i często stanowią duży problem. Nie zawsze właściciele posesji wiedzą jak pozbyć się problemu.

Przetransportowanie samodzielnie starej lodówki, czy pralki nie jest dużym problemem. Najczęściej jest to sprzęt, który zmieści się do samochodu osobowego. Kłopoty rozpoczynają się, gdy odpadów uzbiera się więcej. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do specjalistycznej firmy, która zajmuje się recyclingiem surowców wtórnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *