Jak zaaranżować kostkę brukową na posesji?

Podjazd, taras, ścieżka do drzwi czy ogrodowe alejki to integralna część posesji. Warto zadbać, by były eleganckie i pozytywnie wpływały na wygląd nieruchomości. Jak wybrać kostkę brukową, by była prawdziwą ozdobą naszego podwórza?

Jak wybrać kolor kostki brukowej?

Aranżując obejście domu koniecznie trzeba zadbać, by było ono spójne i harmonijne. Jednym z najważniejszych elementów jest kolor, który łączy różne elementy domu i obejścia w elegancką całość.

Wybierając kostkę brukową warto postarać się, by jej kolor harmonizował z:
– elewacją,
– płotem,
– dachem,
– małą architekturą.

Jak wybrać grubość kostki?

Kostka brukowa od malbud.waw.pl musi być nie tylko estetyczne, ale również wytrzymała. Układając kostkę w miejscach mniej uczęszczanych można zdecydować się na cieńsze kostki. 4 cm wystarczą na trasy, ścieżki czy placyki, które przeznaczone są wyłącznie do ruchu pieszego.

Kostka brukowa, która ma grubość 6 cm jest idealna na podjazd do garażu. 8-centymetrowa kostka brukowa wytrzyma nawet obciążenie dużych samochodów dostawczych.

Jak ułożyć kostkę?

Kostka brukowa na małym podwórku powinna być jednolita. Dzięki temu podwórko będzie wydawało się bardziej przestronne i duże.

Na większych przestrzeniach można pozwolić sobie na większą swobodę. Warto na podjeździe ułożyć ciekawy wzór wykorzystując do tego różne kolory kostki. Graficzne wzory wzbogacają kompozycję, sprawiają, że przestrzeń wygląda niebanalnie. Trzeba jednak wykazać się dużym wyczuciem. Na dużych powierzchniach można wykorzystać trzy kolory, na mniejszych najkorzystniej ograniczyć się do dwóch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *