Na co zwracać uwagę przy zakupie łyżworolek?

Łyżworolki to popularny sport w sezonie letnim, który jest uprawiany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Wybierając idealne łyżworolki, ważne jest aby przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania ich elementów. Cholewki muszą dobrze trzymać nogę, a kółka do rolek rollerblade będą odporne na ścieranie. Nie warto również kierować się jedynie ceną produktu. Czasami rolki ze średniej półki cenowej, będą nam służyć tak samo dobrze, jak te bardzo drogie.

Jakie kółka do rolek rollerblade wybrać?

Każdy fan jazdy na rolkach wie, jak ważną funkcję pełnią kółka. Od ich jakości zależy komfort oraz płynność jazdy. Wybierając markowe produkty, jak np. kółka do rolek rollerblade, mamy pewność, że posłużą długo, a komfort jazdy będzie na wysokim poziomie. Decydując się na wymianę kółek w rolkach należy zwrócić przede wszystkim uwagę na materiał z jakiego są wykonane oraz na rozmiar kół. Rozmiar kółek możemy podzielić na trzy grupy. Koła do jazdy dla początkujących będą miały rozmiary od 45mm-70 mm. Do jazdy rekreacyjnej, polecane są koła od 71 mm – 84 mm. Do szybkiej jazdy, wyczynowej rekomenduje się większe koła o średnicy od 85 mm do nawet 100 mm.

Czy kółka w rolkach można wymieniać?

Łyżworolki są z reguły sprzedawane w zestawie z kółkami. Jednak w miarę ich używania, kółka ulegają ścieraniu lub zniszczeniu. Czasami również poziom rolkarza jest na tyle wysoki, że chce po prostu wymienić swoje zwykłe kółka na kółka do rolek rollerblade do jazdy wyczynowej. Dlatego każde rolki mają możliwość wymiany kółek. Ważne jest tylko aby wybrać kółka z dobrego jakościowo materiału oraz w odpowiednim rozmiarze, co pozwoli na pełne czerpanie przyjemności z jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *