Kiedy potrzebna jest pomoc adwokata?

Adwokat może świadczyć usługi na rzecz osób fizycznych, jak i firm. Może być specjalistą prawa administracyjnego, rodzinnego czy cywilnego. Kiedy warto udać się po pomoc do radcy prawnego?

Czym zajmuje się adwokat?

Osoby, które mają problemy prawne bardzo często czują się zagubione. Zastanawiają się z jakiego rodzaju problemami można udać się do radcy prawnego. Warto wiedzieć, że radca może zajmować się prawem cywilnym, administracyjnym, rodzinnym, gospodarczym czy karnym.

Kłopoty podatkowe lub w procesie odszkodowawczym również mogą pozostawać w kręgu zainteresowań radcy. Bardzo ważne jest, by szukając pomocy wybrać radcę, który specjalizuje się w konkretnej gałęzi prawa.

Kiedy adwokat, a kiedy adwokat?

Zawód adwokata oraz radcy prawnego są bardzo zbliżone do siebie. Wiele osób, mając problemy, nie wie do kogo udać się po pomoc. Warto wiedzieć, że adwokat jest niezbędny, gdy klient potrzebuje:
– porady prawnej,
– opinii prawnej,
– pełnomocnika, który będzie reprezentował go przed sądem lub urzędem.
Do adwokata należy udać się poszukując obrońcy w procesach karnych lub skarbowych.

Kogo powinna zatrudnić firma?

Warto wiedzieć, że osoba fizyczna może współpracować zarówno z adwokatem, jak i radcą prawnym. Istnieją jednak różnice, gdy pomocy prawnej potrzebuje właściciel działalności gospodarczej lub spółka.

Radca w firmie może zostać zatrudniony w oparciu o umowę o pracę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy firma potrzebuje stałych konsultacji. Adwokat może wyłącznie pracować na podstawie umowy cywilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *