Jazda na rolkach – doskonały sport dla całej rodziny

Aktywność fizyczna i sport polecane są każdemu. Już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci, że ruch to zdrowie i wspólnie z nimi spędzać czas w aktywny sposób. Bardzo często rodziny wybierają jazdę na rowerze i na rolkach, które zyskują na popularności i pozwalają szybko i skutecznie przemieszczać się po mieście.

Jakie rolki dla dzieci wybrać?

Decydując się na jazdę na rolkach, trzeba przygotować się na wydatek. Potrzebne są oczywiście rolki dla całej rodziny, ale też kaski i ochraniacze. Rolą rodzica jest przecież zadbanie o maksymalnie bezpieczeństwo dziecka, a uderzenie w głowę o betonową ścieżkę rowerową może się skończyć tragicznie. Dobre rolki dla dzieci można kupić w każdym sklepie sportowym, jak również w sklepach specjalistycznych. W sieci producenci zapewniają doskonały wybór, a niekiedy kuszą przy tym rozsądnymi warunkami cenowymi. Więcej propozycji na https://freeskate.pl/k/rolki/rolki-dla-dzieci/

Trzeba pamiętać o tym, że rolki dla dzieci wcale nie muszą, a nawet nie powinny być z górnej półki i dużo kosztować. Stopa dziecka rośnie przecież bardzo szybko i często model wystarcza zaledwie na jeden sezon jazdy. Dorośli mogą za to zainwestować w nieco bardziej zaawansowany model, który będzie lepiej skonstruowany i zapewni im właściwą amortyzację podczas jazdy. Istotną rolę odgrywa też hamulec, a ten powinien być wysokiej jakości w każdym przypadku. Kupując rolki dla dzieci nie powinno się ich wybierać „na zapas”, ponieważ mniejsza stopa nie jest w takim bucie dobrze usztywniona i nie czuje się pewnie. Dziecko może mieć spore problemy i trudności z poruszaniem się w zbyt dużych rolkach.

Jak nauczyć dziecko jazdy na rolkach?

Najlepszym sposobem na naukę jest wspólne wyjście na pierwszą jazdę. Aby dziecko czuło się pewnie, powinno jeździć w miejscu bezpiecznym, na przykład na ścieżce rowerowej. Najlepiej unikać większych skupisk ludzkich, parkingów i okolic ruchliwej ulicy. Warto poruszać się z dzieckiem za rękę, aby nie upadło i nie potłukło się. Takie ćwiczenia muszą odbywać się zawsze w kasku i ochraniaczach na kolana oraz łokcie. Wieczorem trzeba też zadbać o odblaski, żeby maluch był widoczny z daleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *