Jakimi sprawami zajmuje się adwokat?

Adwokat czy adwokat? Te pytania zadajemy sobie, gdy szukamy fachowego prawnika. Czy zastanawiałeś się kiedyś, na jakie usługi adwokata możesz liczyć?

Adwokat w większości przypadków podejmuje się spraw z zakresu:
– prawa cywilnego,
– rodzinnego,
– gospodarczego,
– administracyjnego.
Nie jest to jednak reguła, bowiem usługi adwokata mogą obejmować także sprawy z zakresy prawa i postępowania karnego. Radcowie prawni i adwokaci mają takie same uprawnienia do występowania przed sądami. To utarta praktyka spowodowała „podział” na radców prawnych i adwokatów, jednak ich kwalifikacje nie odbiegają zbytnio od siebie, ponieważ muszą oni zdać egzamin z takich samych dziedzin prawa.

Ile kosztują usługi adwokata?

Usługi adwokata oceniane są indywidualnie, na podstawie stanu faktycznego (czyli Twojej sytuacji) i stanu prawnego (czyli przewidywania, ile czasu adwokat będzie musiał poświęcić na przygotowanie się i prowadzenie Twojej sprawy). Zdajemy sobie sprawę, że usługi adwokata do najtańszych nie należą, ale obecnie na rynku usług prawniczych jest tak duża konkurencja, że radcowie także obniżyli swoje stawki do minimum.

Jak wybrać radcę prawnego?

Najlepszym sposobem na zdecydowanie się na usługi adwokata do prowadzenia Twojej sprawy jest znalezienie informacji, w jakiego rodzaju sprawach dany adwokat się specjalizuje. Możesz uzyskać taką informację w internecie, telefonicznie lub od znajomych, którzy polecą Ci danego radcę prawnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *