Jakie zabiegi korekcyjne są najczęściej przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna i nowoczesna kosmetologia są nam w stanie zaoferować dziś bardzo dużo. Krzywy nos, odstające uszy, czy fałdki tłuszczu to problemy, których można pozbyć się od ręki w gabinecie, jeśli nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Na jakie operacje najczęściej decydują się klienci takich gabinetów?

Walka ze zmarszczkami i zabiegi odmładzające

Większość klientek i klientów lekarzy zajmujących się tą specjalizacją stanowią osoby, które chcą wyglądać młodziej. Niektóre kobiety w gabinecie pojawiają się już w momencie pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych. Pacjenci decydują się na rozmaite liftingi, na przykład przy pomocy złotych nici, lifting wampirzy, czy też wstrzykiwanie botoksu w miejsca wystąpienia zmarszczek. Każdy gabinet ma w swojej ofercie szereg zabiegów, które pomagają wygładzać zmarszczki i znacznie ujędrniają skórę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki zabieg ma działanie czasowe i co jakiś czas trzeba go ponowić. Niekiedy jednak delikatne podniesienie powiek, wycięcie nadmiaru skóry na policzkach, czy paraliż określonej partii mięśni są w stanie przynieść doskonały rezultat.

Korekcja warg sromowych i inne zabiegi korekcyjne

Wielu pacjentów do gabinetu zgłasza się również z problemami wstydliwymi, które wpędzają ich w kompleksy. Na porządku dziennym są więc przeprowadzane takie zabiegi, jak korekcja biustu, nosa, czy korekcja warg sromowych. Niekiedy jeden mankament ciała sprawia, że ktoś czuje się niepewnie, zamyka w domu i traci poczucie własnej wartości. Zabieg korekcyjny potrafi zaś zdziałać cuda i odmienić zachowanie takiej osoby i jej pozycję społeczną.

Zdarzają się zarówno pacjenci z wadami wrodzonymi, bliznami pooperacyjnymi i powypadkowymi, jak i osoby, u których problemy nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ale na przykład utrudniają funkcjonowanie. Przykładowo, korekcja warg sromowych to zabieg, który może bardzo poprawić jakość współżycia i pozbawić pacjentkę bólu oraz wstydu. Najważniejsze, aby zabieg przeprowadzany był zawsze w profesjonalnym gabinecie, który jest miejscem bezpiecznym i przez doświadczonego lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *