Jak wybrać agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które jest idealnym kołem ratunkowych w sytuacjach awaryjnych. Jest w stanie zapewnić dostęp energii elektrycznej w sytuacjach awarii sieci zewnętrznej, dzięki czemu nie ucierpi nasza praca ani urządzenia domowe. Jak wybrać odpowiedni agregat?

Jak działa agregat?

Agregat prądotwórczy może być zasilany benzyną, olejem napędowym lub skroplonym gazem. Składa się z silnika oraz prądnicy, która jest zespołem mechanizmów, które są w stanie wytworzyć prąd elektryczny w uzwojeniu.

Szczegóły budowy urządzenia są różne w zależności od firm, które je produkują. Podstawa jest jednaka sama.

Jak wybrać agregat prądotwórczy?

Wybierając agregat musimy zastanowić się, jakie napięcie prądu będzie nam potrzebny. Można zdecydować się na urządzenie:
– jednofazowe (230V),
– trójfazowe (400V).

Jednofazowy agregat prądotwórczy wystarczy, gdy chcemy podtrzymać pracę urządzeń domowych. Lodówka, telewizor, komputer czy pralka nie stanowią problemu dla urządzeń jednofazowych. W przypadku prowadzenia budowy dużo lepszym rozwiązaniem jest urządzenie trójfazowe. Trzeba pamiętać, że większość urządzeń budowlanych wymaga zasilania z siły, by pracować.

Jak wybrać moc agregatu?

Kolejnym elementem, który ma znaczący wpływ na pracę agregatu prądotwórczego jest jego moc. Jednostka mocy podana jest w kW. Wybierając urządzenie trzeba pamiętać, by moc agregatu była większa niż łączna moc wszystkich urządzeń, które będą obsługiwane przez urządzenie. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie nieprzerwany dopływ prądu do momentu usunięcia awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *