Jak pacjent może zadbać o bezpieczeństwo zabiegu medycyny estetycznej?

Zabiegi estetyczne, takie jak chirurgia laserowa, czy zabiegi iniekcyjne różnią się bezpieczeństwem i niezawodnością. Są bezpiecznymi i skutecznymi terapiami dla wielu niezbędnych medycznie i planowanych zabiegów kosmetycznych. Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest prawdziwie bezpieczna medycyna estetyczna i o czym przede wszystkim trzeba pamiętać w tym kontekście – ten artykuł jest dla Ciebie.

Co zrobić, aby medycyna estetyczna była dla Ciebie wyłącznie bezpieczną procedurą?

Przed poddaniem się zabiegowi, np. zabiegowi laserowemu, zaleca się, aby osoby rozważające leczenie estetyczne pamiętały o kilku istotnych wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa. Przede wszystkim dowiedz się, kto będzie się Tobą zajmował. Jeśli zabieg nie jest wykonywany przez Twojego lekarza, upewnij się, że lekarz nadzorujący jest obecny na miejscu i jest łatwo dostępny, aby rozwiązać wszelkie problemy, które mogą się pojawić. Pamiętaj, aby sprawdzić certyfikat osoby wykonującej procedurę. Musisz znać odpowiedzi na pytania – Jakie są zagrożenia? Jaki jest koszt? Jak długi jest okres rekonwalescencji? Jaka opieka pozabiegowa będzie wymagana? Kto będzie wykonywał zabieg i jakie są kwalifikacje i doświadczenie tej osoby? Nie bój się ich zadawać.

Co jeszcze możesz zrobić, by zabieg medycyny estetycznej przebiegał bezproblemowo?

Przedyskutuj swoją historię medyczną z lekarzem – pamiętaj, aby wspomnieć o wszelkich istniejących wcześniej schorzeniach, wcześniejszych zabiegach medycznych lub kosmetycznych oraz obecnych lekach, w tym preparatach ziołowych i suplementach witaminowych, historii blizn, historii infekcji, takich jak opryszczka. Jeśli poddajesz się operacji laserowej, zapytaj, czy ten laser jest odpowiedni dla Twojego typu skóry – na przykład zapytaj, czy ten konkretny laser został zatwierdzony dla Twojego typu skóry i koloru włosów oraz do stosowania na obszarze ciała, na który chcesz się poddać leczeniu? Natomiast, jeśli masz wyjątkowo wrażliwą skórę, poproś swojego lekarza o wykonanie testu miejscowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *