Czego możemy się obawiać gdy boli nas kręgosłup?

Bardzo wiele osób ignoruje fakt, że bolą ich mięśnie. Nie inaczej jest z bólami kręgosłupa, które przez wiele osób są po prostu bagatelizowane. Niestety, jeśli szybko nie udamy się diagnozę tego, dlaczego boli nas kręgosłup, to może okazać się najgorsze. Bóle kręgosłupa są często sygnałem ostrzegawczym naszego organizmu na temat tego, że powinniśmy coś zmienić. Dlatego, jeśli czujemy, że nasz kręgosłup boli, to powinniśmy udać się do lekarza, bo może to być dyskopatia szyjna.

Po czym poznać, że to, co odczuwamy, to nie jest zwykły ból pleców?

Zwracajmy uwagę na to, czy ból ten jest ciągły, czy jedynie chwilowy. Jeśli ból w plecach pojawia się u nas regularnie, do tego z coraz większym nasileniem, to już jest znak, że coś jest nie tak. Poza tym powinniśmy zwracać uwagę na to, czy wraz z bólem kręgosłupa nie pojawia się także:

  • mrowienie w pobliżu bólu
  • bóle kończyn górnych
  • odrętwienie
  • migrena
  • problemy z panowaniem nad kończynami

Jeśli te objawy pojawiają się wraz z bolącym kręgosłupem, to jest szansa, że naszym problemem jest dyskopatia szyjna. Oczywiście poza tym, istnieje bardzo wiele różnych innych możliwości, a to jest tylko jedna z nich. Poza tym brak któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, nie gwarantuje nas, że nie mamy dyskopatii szyjnej.  Problemem możecie zając się u https://www.sport-klinika.pl/

Czym jest dyskopatia szyjna i czy jest niebezpieczna?

Dyskopatię możemy opisać jako uszkodzenie dysku w kręgosłupie. Może to być spowodowane przez wysunięcie się krążka międzykręgowego. Poprzez ten wysunięty krążek, zaczynamy odczuwać ból, ze względu na to, że zaczyna on uciskać nerwy. W konsekwencji będziemy odczuwali bardzo nieprzyjemny ból, który będzie mógł się przenosić po na głowę, a nawet na nogi albo ręce. Zaniechanie tego problemu i nieudanie się na konsultacje może bardzo pogorszyć nasz stan, przeszkadzając nam znacznie w życiu codziennym. Nie musimy się jednak bać. Metody leczenia tego problemu są ogólnie znane i praktykowane. Dlatego, jeśli udamy się na leczenie, to zostaniemy odpowiednie lekarstwa i prawdopodobnie dostaniemy skierowanie do centrum rehabilitacji, które pomoże nam sobie poradzić z problemem.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *