Co zrobić z awaryjnym Perkinsem?

Posiadanie floty maszyn budowlanych wiąże się nie tylko z marką, kontaktami, zarobkami czy ilością pracy. Wszystko pociąga za sobą nieprzyjemności związane z naprawami silników. Koszta napraw silników budowlanych maszyn nie są tanie. Ilość pracy jest znacznie większa od samochodowych odpowiedników. Dłuższy czas pracy i większe koszta odczuje posiadasz każdej maszyny. Czy można na to jakoś wpłynąć?

Jak obniżyć koszta naprawy silnika?

Naprawiając samemu. Żart. Nie próbujcie naprawiać silnika maszyny budowlanej samemu. Przekonałem się o tym próbując z silnikiem Perkins. Kilka dni pracy spoczęło na udaniu się do pobliskiego warsztatu. Moim brakiem doświadczenia, i wygórowaną pewnością siebie, pogorszyłem stan silnika. Mechanik miał ręcę pełne roboty, praktycznie po łokcie. Jednak NowyMotor poradził sobie z naprawą, a silnik chodzi jak nowiutki.

Od czego zależa koszta naprawy silnika Perkins?

Jak wspomniałem w poprzednim akapicie – zależy od awarii. Naprawa silnika Perkins może być drobnostką, z którą poradzi sobie mechanik w przeciągu godziny i całość wyceni na kilkadziesiąt złotych. Zazwyczaj awarie są poważniejsze, a koszt wynoszące po kilkaset złotych. Nie przewidzisz ile może Cię to kosztować.

Do kogos udać się z naprawą Perkinsa?

Miałem do czynienia tylko z jedną firmą – NowyMotor. Udałem się tam na podstawie opinii w sieci. Nie żałuję czasu i pieniędzy tam wydanych. Mechanik kompleksowo i rzeczowo podszedł do naprawy. Problem został naprawiony w przeciągu kilku godzin, a koszta nie były aż tak wysokie, jak pierwotne przewidywania zakładały. Z całą pewnością udanm się tam ponownie, jeżeli zmusi mnie do tego awaria. Mam nadzieję, że nie prędko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *